Jak skutecznie zorganizować sobie pracę?

Internet

Zazwyczaj szefowie działów w korporacjach są bardzo wymagający. Nie może to jednak dziwić. Odpowiadają przed wyższym szczeblem za osiągane wyniki i chcą, aby były jak najlepsze. Jeśli tak się nie dzieje, często są zwalniani albo przenoszeni na gorsze stanowiska. W związku z tym, są bardzo wymagający, ponieważ chcą, aby ich pracownicy wykonali jak najwięcej pracy w ciągu jednego dnia. Podwładni często nie są z takiego faktu zadowoleni. Jeśli jednak mają zamiar utrzymać pracę w korporacji, muszą dostosować się do aktualnie panujących wymagań. W takich miejscach trzeba naprawdę wykazać się swoimi umiejętnościami, aby szefowie nie mieli żadnych zastrzeżeń. Jak to osiągnąć? Jak dobrze zorganizować sobie pracę, aby wszystko układało się po Waszej myśli? Oto kilka naszych wskazówek.
Przede wszystkim, liczą się umiejętności. Jeśli ich nie będziecie posiadać, to nawet najlepsza organizacja pracy nie pomoże Wam w osiąganiu naprawdę zadowalających rezultatów. Dostaliście się jednak do danej korporacji, więc przypuszczamy, że musicie posiadać odpowiednie kwalifikacje. Na pewno musicie też szybko myśleć i podejmować dobre decyzje. W korporacjach często używanym pojęciem jest „deadline”. Nierzadko terminy projektów są tak dobierane, aby wykorzystać pełen potencjał pracowników. Jeśli będziecie wolni w swoich poczynaniach, to może być Wam ciężko osiągnąć zamierzone rezultaty.
Na pewno przyda Wam się wspomniana już na początku organizacja pracy. Co zrobić, aby była ona na jak najwyższym poziomie? Przede wszystkim, musicie zadbać o porządek na Waszym biurku. Jeśli będziecie mieć wszystko ładnie poukładane i posegregowane, to nie powinniście mieć żadnych kłopotów z błyskawicznym znalezieniem konkretnego dokumentu.
Ważne są też terminy. Pamięć ludzka bywa zawodna. Może Wam wydawać się, że spokojnie sobie wszystko zapamiętacie. Nie zawsze jednak tak się dzieje. Każda z osób pracujących w korporacji powinna sobie kupić odpowiedni kalendarzyk, w którym będzie notować najważniejsze daty, terminy i spotkania. Wszystko po to, aby o niczym nie zapomnieć i zawsze być przygotowanym w wyznaczonym czasie.
Kluczowe jest też właśnie planowanie. Teoretycznie, nie powinno się w czasie wolnym myśleć o pracy. Warto jednak w niedzielę – może samym wieczorem, żeby wcześniej zbytnio nie stresować się – pomyśleć, co jutro trzeba wykonać w pracy, aby z niczym nie zalegać. Najlepiej ułożyć sobie plan całego dnia. Warto też działać punktowo. Co to oznacza? Dobrym sposobem jest założenie sobie odpowiednich terminów. Na przykład, możecie zapisać, że do przerwy na lunch zrobicie przynajmniej 50% konkretnego projektu. Jeśli będziecie szybsi, to potem możecie robić w trochę wolniejszym tempie, ponieważ i tak jesteście na dobrej drodze, aby wszystko skończyć zgodnie z wyznaczonym terminem. Jeśli jednak nie zrobicie wykonanej pracy, to po przerwie musicie zwiększyć swoje obroty. W przeciwnym razie nie zrobicie dobrze danego zadania, a szef na pewno nie będzie zadowolony z Waszej postawy. Warto mieć to na uwadze i nie bagatelizować tej kwestii.
Dobra organizacja pracy, to też dobre prowadzenie się po jej zakończeniu. Jeśli macie przed sobą ważne rzeczy do zrobienia, to lepiej nie oglądać do północy telewizji czy chodzić po klubach pijąc w nich sporo alkoholu. Na drugi dzień Wasz mózg na pewno nie będzie pracował na najwyższych obrotach. Często też ludzie z takiego powodu spóźniają się do pracy, co oczywiście też nie działa na ich korzyść. Musicie wiedzieć, że jest czas na pracę i na zabawę. W piątek czy sobotę – jeśli na drugi dzień nie musicie wykonywać żadnych zadań – nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjść na miasto i zabawić się. Wtedy można sobie odpuścić. W inne dni trzeba być jednak skoncentrowanym i wybierać mniej męczące formy rozrywki, na przykład, wizytę w kinie czy odwiedzenie dawno niewidzianych znajomych.
Częstym problemem pracowników jest brak ich punktualności. Warto zastanowić się co zrobić, aby nie powielać ich błędów. Można to uzyskać na kilka sposobów. Przede wszystkim jednak, trzeba wybierać się tak do pracy, jakby zaczynała się pół godziny wcześniej. Wtedy nawet nieprzewidziane okoliczności nie spowodują, że spóźnicie się do wykonywania Waszych zadań.

Previous
Czy w każdej korporacji istnieje „wyścig szczurów”?
Next
Czy praca w korporacji daje szansę na rozwój?

Leave a comment