Jak przygotować się do rozmowy o pracę w korporacji?

Internet

W dzisiejszych czasach, większość osób pracuje w dużych korporacjach. Często są to firmy zagraniczne, które wchodzą na nasz rynek z impetem i opanowują go bez problemu. Ciężko jest więc znaleźć pracę gdzie indziej, ponieważ korporacje często oferują wiele miejsc pracy i całkiem przyzwoite pensje. Oczywiście, trzeba wziąć pod uwagę minusy pracy w korporacji – długie i niedogodne godziny pracy, wymagania sprzedażowe, limity oraz wyścig szczurów. W korporacji każdy chce zostać zauważony i rozwinąć nieco swoją karierę. Aby to zrobić, trzeba na to ciężko zapracować, niekiedy nawet przez kilka lat.
Wiele osób poszukuje więc stabilnej pracy w dużej korporacji, która będzie dobrze płatna. W jaki sposób można przygotować się do rozmowy o pracę, aby wypaść jak najlepiej? Zazwyczaj rekrutacja w takich miejscach jest kilkuetapowa. Oznacza to, że po pierwszym spotkaniu z przyszłym szefem oraz pracownikiem działu HR, czeka nas jeszcze kilka etapów testów i rozmów, niekiedy nawet wyjazdowych. Najważniejsze jest jednak zawsze pierwsze wrażenie. Można je zrobić przede wszystkim, swoim wyglądem. Warto zadbać więc o schludny i elegancki wygląd. Każda korporacja ma swój własny dress code, ale najbezpieczniej będzie po prostu ubrać się elegancko i stosownie. Absolutne minimum to marynarka i koszula u mężczyzny oraz odpowiednie obuwie. W przypadku kobiety, powinny być to kryte buty, rajstopy oraz niewielki dekolt. Bardzo ważna jest również skromna i schludna fryzura, delikatny makijaż oraz zadbane dłonie i paznokcie. Każdy zwraca uwagę na te kilka szczegółów.
Bardzo ważne jest również to, aby poznać historię firmy i dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Nie wystarczy jedynie wiedzieć, czym dana korporacja się zajmuje. Warto więc sprawdzić, jaką pozycję na rynku zajmuje, jaki jest jej kapitał i jak nazywa się prezes. Można bowiem zabłysnąć podczas rozmowy podając kilka takich prostych faktów. Wiele osób radzi również, aby zastanowić się dobrze nad propozycją ewentualnych zarobków. Każdy pracodawca pyta o to w trakcie rozmowy i oczekuje konkretnej odpowiedzi. Propozycja nie powinna być zbyt wysoka, ale nie może być również za niska, ponieważ taką pensję możemy właśnie otrzymać.
Ważne jest pozytywne nastawienie, uśmiech i spokój. Nie ma sensu denerwować się i stresować. Negatywnie wpływa to bowiem na nasze zachowanie, na ton głosu i jasność myślenia. Chodzi o to, aby pokazać się z jak najlepszej strony i przedstawić wszystkie swoje najlepsze strony. Nie ma sensu wrodzona skromność, ponieważ na rozmowach pojawi się jeszcze wiele osób i najczęściej wybierana jest po prostu ta, która jest najbardziej przebojowa i potrafi się najlepiej sprzedać.

Previous
Czy w korporacji jest miejsce na przyjaźnie?
Next
Amerykańskie korporacje w Polsce

Leave a comment