Czy w każdej korporacji istnieje „wyścig szczurów”?

Internet

Bardzo dużo osób, które decydują się pracować w korporacji, boi się, że będą musieli uczestniczyć w tak zwanym „wyścigu szczurów”. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to zdrowa rywalizacja i większość chce jej uniknąć. Chyba nikomu nie uśmiecha się bowiem walczenie o względy szefa poprzez deprecjonowanie osiągnięć innych osób. Czasami też wspomniany „wyścig szczurów ” powoduje, że niektóre osoby zaczynają pracować nawet w okresie, kiedy mają wolne, aby tylko wyprzedzić swoich kolegów z pracy. Macie podobne zmartwienia? Nie wiecie, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości?
Przede wszystkim trzeba jednak zacząć od tego, że nie w każdym miejscu „wyścig szczurów” rzeczywiście ma miejsce. Są bowiem korporacje, które są wolne od takich właśnie wydarzeń. W takich miejscach pracują osoby, które szanują się nawzajem. Szefowie też nie dopuszczają do niezdrowej rywalizacji, ponieważ zdają sobie sprawę, że prędzej czy później odbije się to na całym zespole. W dłuższej perspektywie ma to też negatywny wpływ na wyniki finansowe uzyskiwane przez konkretną firmę. W związku z tym, nie zawsze praca w korporacji wiąże się z takimi osobami, które za wszelką ceną będą chciały zaskarbić sobie sympatię właścicieli.
Gdzieniegdzie jednak, rzeczywiście takie „wyścigi szczurów” mają miejsce. Nie oznacza to jednak, że musicie w nich uczestniczyć. Wszystko tak naprawdę zależy od Was. Jeśli w którymś momencie atmosfera w pracy rzeczywiście stanie się fatalna, to zawsze możecie się zwolnić. Oczywiście, sytuacja na rynku jest dość trudna. Pamiętajcie jednak, że najważniejsze jest Wasze zdrowie. Jeśli codzienne chodzenie do pracy staje się dla Was udręką, to czas z tym coś zrobić.

Previous
Z czym należy zmierzyć się pracując w korporacji?
Next
Jak skutecznie zorganizować sobie pracę?

Leave a comment